Open meeting Saturday 5th September 2020 track events

Pos
Bib Number
Name
Club
Age Gp
Result
Race 1
Yr 4 600m heat 1
189David AllenRugby and Northampton A.C.U9B1:59.7
225Barney BurmanCorby A.C.U9B2:06.0
3140Rufus JonesRugby and Northampton A.C.U9B2:12.6
459Bella LambKettering Town HarriersU9G2:13.6
522Millie AudisCorby A.C.U9G2:21.3
6161Sophie SiggersRugby and Northampton A.C.U11G2:26.6
7189Zak TafatSaffron A.C.U9B2:26.9
8158Paloma Roussel milner - romanRugby and Northampton A.C.U9G2:27.2
953Rosa eileen CurrieKettering Town HarriersU9G2:27.4
10186Zain Mohamed fazlinSaffron A.C.U9B2:42.5
Race 2
Yr 5 girls 75m heat 1
192Elsie BennettRugby and Northampton A.C.U11G12.3
2181Ria CorlettSaffron A.C.U11G12.3
3128Amelie HeronRugby and Northampton A.C.U11G13.3
4187Chloe PallettSaffron A.C.U11G13.4
5210Alice RichardsStratford Upon Avon A.C.U11G13.4
6147Florence LambertRugby and Northampton A.C.U11G14.9
Race 3
Yr 5 girls 75m heat 2
133Niyah BennettCoventry Godiva HarriersU11G12.1
227Francesca FitzpatrickCorby A.C.U11G12.4
3148Tia LeaverRugby and Northampton A.C.U9G12.7
4167Saffron TealeRugby and Northampton A.C.U11G12.7
568Millie SharpKettering Town HarriersU11G13.2
645Matilda AbbottKettering Town HarriersU11G13.7
Race 4
Yr 5 boys 75m heat 1
1184Cruz FrancisSaffron A.C.U11B11.8
295Kieran BrookesRugby and Northampton A.C.U11B12.3
3193Benjamin FernandezStratford Upon Avon A.C.U11B12.4
4177Harvey WoodsRugby and Northampton A.C.U11B12.9
5105Noah DaleRugby and Northampton A.C.U11B13.1
690Ishan Bains-rousseauRugby and Northampton A.C.U11B14.0
Race 5
Yr 5 boys 75m heat 2
1166Ollie StevensonRugby and Northampton A.C.U11B11.6
2129Kai HewittRugby and Northampton A.C.U11B12.0
3113Luca DodwellRugby and Northampton A.C.U11B12.2
455Rafferty DaveyKettering Town HarriersU11B12.8
5162James SkinnerRugby and Northampton A.C.U11B13.0
Race 6
Yr6 600m girls
1136Esther Hutchins-morantRugby and Northampton A.C.U11G2:03.7
2135Merryn Hutchins-morantRugby and Northampton A.C.U11G2:08.1
373Lauren HewittLeigh Harriers and A.C.U11G2:10.2
46Erin McdaidBRAT ClubU11G2:12.3
52Amira EmeryBRAT ClubU11G2:13.7
671Summer GussinLeamington Cycling A.C.U11G2:14.9
7122Elsa GordonRugby and Northampton A.C.U11G2:16.1
824Ava BurmanCorby A.C.U11G2:16.6
9206Amelia PeekeStratford Upon Avon A.C.U11G2:17.5
1043Chloe ShawHarborough A.C.U11G2:22.2
1182Jasmine JessamyNorthampton Athletic ClubU11G2:36.5
Race 7
Yr 6 boys 600m
1223Sam LewittWreake and Soar ValleyU11B1:57.0
2208Samuel PlumbStratford Upon Avon A.C.U11B1:57.7
3200Elfric MckenzieStratford Upon Avon A.C.U11B2:00.1
426Benji DuboisCorby A.C.U11B2:02.1
5197Joel LedgardStratford Upon Avon A.C.U11B2:02.1
6116Emilio FernandezRugby and Northampton A.C.U11B2:03.6
7150Nathan Metcalfe sheppardRugby and Northampton A.C.U11B2:06.7
8119Charlie GercsRugby and Northampton A.C.U11B2:06.7
9102Charlie CookRugby and Northampton A.C.U11B2:10.9
10217Alex WoodStratford Upon Avon A.C.U11BDNF
Race 8
Yr 4 boys 75m
189David AllenRugby and Northampton A.C.U9B12.2
225Barney BurmanCorby A.C.U9B12.9
3140Rufus JonesRugby and Northampton A.C.U9B13.1
4189Zak TafatSaffron A.C.U9B13.9
5186Zain Mohamed fazlinSaffron A.C.U9B14.1
6107Harrison DarbyRugby and Northampton A.C.U9B15.0
Race 9
Yr 4 girls 75m
153Rosa eileen CurrieKettering Town HarriersU9G13.4
259Bella LambKettering Town HarriersU9G13.5
3158Paloma Roussel milner - romanRugby and Northampton A.C.U9G13.6
422Millie AudisCorby A.C.U9G14.1
5161Sophie SiggersRugby and Northampton A.C.U11G22.7
Race 10
Yr5 girls 600m
127Francesca FitzpatrickCorby A.C.U11G2:04.8
2181Ria CorlettSaffron A.C.U11G2:12.1
392Elsie BennettRugby and Northampton A.C.U11G2:13.4
433Niyah BennettCoventry Godiva HarriersU11G2:19.0
5128Amelie HeronRugby and Northampton A.C.U11G2:19.0
6187Chloe PallettSaffron A.C.U11G2:22.5
768Millie SharpKettering Town HarriersU11G2:28.2
8210Alice RichardsStratford Upon Avon A.C.U11G2:29.3
9167Saffron TealeRugby and Northampton A.C.U11G2:31.4
10148Tia LeaverRugby and Northampton A.C.U9G2:31.8
11147Florence LambertRugby and Northampton A.C.U11G2:31.8
1245Matilda AbbottKettering Town HarriersU11G2:51.7
Race 11
Yr 5 boys 600m
155Rafferty DaveyKettering Town HarriersU11B2:05.0
295Kieran BrookesRugby and Northampton A.C.U11B2:07.2
3166Ollie StevensonRugby and Northampton A.C.U11B2:07.4
4177Harvey WoodsRugby and Northampton A.C.U11B2:08.9
5129Kai HewittRugby and Northampton A.C.U11B2:10.7
6193Benjamin FernandezStratford Upon Avon A.C.U11B2:12.9
7113Luca DodwellRugby and Northampton A.C.U11B2:15.7
8184Cruz FrancisSaffron A.C.U11B2:20.4
9162James SkinnerRugby and Northampton A.C.U11B2:20.5
1090Ishan Bains-rousseauRugby and Northampton A.C.U11B2:37.5
11105Noah DaleRugby and Northampton A.C.U11B2:41.3
Race 12
Yr 6 girls 75m heat 1
182Jasmine JessamyNorthampton Athletic ClubU11G11.8
273Lauren HewittLeigh Harriers and A.C.U11G11.9
3136Esther Hutchins-morantRugby and Northampton A.C.U11G12.3
4135Merryn Hutchins-morantRugby and Northampton A.C.U11G12.6
5122Elsa GordonRugby and Northampton A.C.U11G12.6
6206Amelia PeekeStratford Upon Avon A.C.U11G13.0
Race 13
Yr 6 girls 75m heat 2
16Erin McdaidBRAT ClubU11G12.3
271Summer GussinLeamington Cycling A.C.U11G12.6
32Amira EmeryBRAT ClubU11G13.0
424Ava BurmanCorby A.C.U11G13.6
543Chloe ShawHarborough A.C.U11G14.1
Race 14
Yr 6 boys 75m heat 1
1223Sam LewittWreake and Soar ValleyU11B11.7
2200Elfric MckenzieStratford Upon Avon A.C.U11B11.9
3102Charlie CookRugby and Northampton A.C.U11B12.0
4208Samuel PlumbStratford Upon Avon A.C.U11B12.3
5197Joel LedgardStratford Upon Avon A.C.U11B12.4
Race 15
Yr 6 boys 75m heat 2
126Benji DuboisCorby A.C.U11B12.1
2116Emilio FernandezRugby and Northampton A.C.U11B12.2
3150Nathan Metcalfe sheppardRugby and Northampton A.C.U11B12.5
4119Charlie GercsRugby and Northampton A.C.U11B12.5
Race 16
U13 girls 70mH
191Isabella BanksRugby and Northampton A.C.U13G12.1
2106Ella DarbyRugby and Northampton A.C.U13G12.4
372Amy HewittLeigh Harriers and A.C.U13G12.6
4114Esme Du boisRugby and Northampton A.C.U13G13.1
5139Penelope JonesRugby and Northampton A.C.U13G13.2
6153Arabella PinderRugby and Northampton A.C.U13G14.9
Race 17
1500m U13 girls
176Evie HemmingsNene Valley HarriersU13G5:26.8
2125Sophie HancockRugby and Northampton A.C.U13G5:55.0
339Beth MurrayCoventry Godiva HarriersU13G6:01.6
478Ruby WrightNene Valley HarriersU13G6:14.4
57Alba Smith-penaBRAT ClubU13G6:24.5
Race 18
75mH U13 boys and u15 girls combined
174Hayley DimondMarshall Milton Keynes A.C.U15G12.2
216Abigail RickardBirchfield HarriersU15G12.6
335Eva CassidyCoventry Godiva HarriersU15G12.7
442Annalise Foxon-dayDaventry AACU15G13.5
5196Seb HillardStratford Upon Avon A.C.U13B13.7
Race 19
1500m U15 girls
1138Madeleine JacksRugby and Northampton A.C.U15G5:05.2
2108Grace DarcyRugby and Northampton A.C.U15G5:15.6
3195Niamh HillardStratford Upon Avon A.C.U15G5:17.4
432Krista BennettCoventry Godiva HarriersU15G5:26.0
5198Madeleine LinfootStratford Upon Avon A.C.U15G5:32.3
6145Jemima LambertRugby and Northampton A.C.U15G5:35.0
Race 20
1500m U13 boys
1179Joshua AdkinSaffron A.C.U13B4:58.7
257Nathan LambKettering Town HarriersU13B5:04.3
3219Milo BrothertonWreake and Soar ValleyU13B5:14.6
4126Abbas Hazra-corteRugby and Northampton A.C.U13B5:17.4
5134Isaac Hutchins-morantRugby and Northampton A.C.U13B5:19.5
6100Jake ClarkeRugby and Northampton A.C.U13B5:19.6
7209Barnaby RichardsStratford Upon Avon A.C.U13B5:34.5
888Charlie YatesNuneaton HarriersU13B5:37.0
921Charlie AudisCorby A.C.U13B5:38.5
10213Flynn Thornton dathanStratford Upon Avon A.C.U13B6:04.7
Race 21
1500m U15 boys
179Joseph MonkNewark A.C.U15B4:46.7
286Travis Jack ScrivensNuneaton HarriersU15B4:51.2
375Felix BowlingNene Valley HarriersU15B4:55.7
454Jemima DaveyKettering Town HarriersU13G4:57.8
53Morgan HillBRAT ClubU15B5:00.1
6212Theo SkirvinStratford Upon Avon A.C.U15B5:05.9
756Ellis JohnsonKettering Town HarriersU15B5:14.5
8101Theo ClementsRugby and Northampton A.C.U15B6:14.0
Race 22
100m U13 girls heat 1
1221Imogen JonesWreake and Soar ValleyU13G14.5
2191Ruby EdwardsStratford Upon Avon A.C.U13G15.0
3205Ella PeekeStratford Upon Avon A.C.U13G15.6
4160Sophia SherwoodRugby and Northampton A.C.U13G16.7
5120Catherine GibbonsRugby and Northampton A.C.U13G17.0
693Hope BerwickRugby and Northampton A.C.U13G17.2
Race 23
100m U13 girls heat 2
1185Halley McleodSaffron A.C.U13G15.0
2139Penelope JonesRugby and Northampton A.C.U13G15.0
394Kiki BlaggRugby and Northampton A.C.U13G15.2
4190Anaya WroblewskiSaffron A.C.U13G15.6
5153Arabella PinderRugby and Northampton A.C.U13G15.7
Race 24
100m U13 girls heat 3
177Sienna SlaterNene Valley HarriersU13G13.9
2151Olivia MonkRugby and Northampton A.C.U13G14.2
3169Maia ThomsonRugby and Northampton A.C.U13G14.3
414Isabella DaviesBirchfield HarriersU13G14.6
5114Esme Du boisRugby and Northampton A.C.U13G14.8
6168Lauren TebbattRugby and Northampton A.C.U13G14.9
Race 25
100m U15 girls heat 1
164Elizabeth ReadingKettering Town HarriersU15G13.8
298Amelia CebakRugby and Northampton A.C.U15G14.1
384Polly CowardNuneaton HarriersU15G14.3
4155Hannah PollardRugby and Northampton A.C.U15G14.9
569Ellie WarboysKettering Town HarriersU15G15.2
651Culley CleaverKettering Town HarriersU15G15.3
Race 26
100m U15 girls heat 2
150Harriet CleaverKettering Town HarriersU15G13.9
262Sonal RathodKettering Town HarriersU15G14.3
3165Lorna StenhouseRugby and Northampton A.C.U15G14.5
418Tai StevensBurton A.C.U15G14.7
535Eva CassidyCoventry Godiva HarriersU15G14.7
68May SmithBRAT ClubU15G14.8
Race 27
100m U15 girls heat 3
14Tywana KuluzizaBRAT ClubU15G13.3
223Sofia BarrettCorby A.C.U15G13.5
347Jasmine AndersonKettering Town HarriersU15G13.6
45Mali Lloyd-griffithsBRAT ClubU15G13.7
59Lily SmithBRAT ClubU15G13.8
642Annalise Foxon-dayDaventry AACU15G13.9
Race 28
100m U13 boys heat 1
152Zane CooperKettering Town HarriersU13B14.3
267George SharpKettering Town HarriersU13B14.8
385Samuel HateleyNuneaton HarriersU13B15.7
4164Noah StarrRugby and Northampton A.C.U13B16.3
5171Nate TiltRugby and Northampton A.C.U13B18.8
Race 29
100m U13 boys heat 2
1159Jacob ScottRugby and Northampton A.C.U13B14.7
2156Peter RidlerRugby and Northampton A.C.U13B14.9
3127William HepherRugby and Northampton A.C.U13B15.1
487Nicholas KhozyainkovNuneaton HarriersU13B15.1
5207Charlie PerryStratford Upon Avon A.C.U13B16.0
Race 30
100m U13 boys heat 3
1104Robbie DaleRugby and Northampton A.C.U13B13.2
2111Louis DaviesRugby and Northampton A.C.U13B13.7
334Joel BurroughsCoventry Godiva HarriersU13B13.9
4121Archie GordonRugby and Northampton A.C.U13B14.7
5183Alfie DorringtonSaffron A.C.U13B14.9
Race 31
100m U15 boys heat 1
197Ben CarleyRugby and Northampton A.C.U15B12.6
246Samuel AguilarKettering Town HarriersU15B13.3
363William RawcliffeKettering Town HarriersU15B13.4
499Daniel CheethamRugby and Northampton A.C.U15B15.8
5157Eva Roussel milner - romainRugby and Northampton A.C.U13G15.9
6201Alex McmillanStratford Upon Avon A.C.U13B16.0
7141Darshan KannanRugby and Northampton A.C.U15B16.7
Race 32
100m U15 boys heat 2
1182Charlie DorringtonSaffron A.C.U15B12.6
2110Oscar DaviesRugby and Northampton A.C.U15B12.8
396Reagan BrownRugby and Northampton A.C.U15B12.9
465William RobertsonKettering Town HarriersU15B13.1
544Jon-henry RobbieHereford and County A.C.U15B13.1
Race 33
800m U13 girls heat 1
1194Martina GraceStratford Upon Avon A.C.U13G2:44.5
2211Annie SilversStratford Upon Avon A.C.U13G2:46.5
3157Eva Roussel milner - romainRugby and Northampton A.C.U13G2:56.2
4174Ella WallsRugby and Northampton A.C.U13G3:02.1
57Alba Smith-penaBRAT ClubU13G3:11.6
Race 34
800m U13 girls heat 2
1103Jemima CooperRugby and Northampton A.C.U13G2:33.2
2225Violet RudkinWreake and Soar ValleyU13G2:33.2
358Jessica LambKettering Town HarriersU13G2:37.3
4204Tessa ParkinStratford Upon Avon A.C.U13G2:45.3
5115Rebecca EatonRugby and Northampton A.C.U13G2:45.8
649Evie BrookerKettering Town HarriersU13G2:47.7
7123Harriett GrayRugby and Northampton A.C.U13G3:05.1
Race 35
800m U15 girls
1178Poppy AdkinSaffron A.C.U15G2:25.3
298Amelia CebakRugby and Northampton A.C.U15G2:27.7
319Maisie TruemanBurton A.C.U15G2:28.9
460Pippa MooreKettering Town HarriersU15G2:31.9
5180Eve AstonSaffron A.C.U15G2:35.3
683Caitlin ReevesNorthampton Athletic ClubU15G2:39.3
Race 36
800m U13 boys heat 1
134Joel BurroughsCoventry Godiva HarriersU13B2:42.8
2109Connor DarcyRugby and Northampton A.C.U13B2:49.7
3146Lyall LambertRugby and Northampton A.C.U13B2:57.5
4131Evan HolmanRugby and Northampton A.C.U13B3:20.8
Race 37
800m U13 boys heat 2
141Charlie AtkinsDaventry AACU13B2:28.6
2230Douglas GarnettCoventry Godiva HarriersU13B2:28.7
3173Ollie WallsRugby and Northampton A.C.U13B2:28.7
413Sam CrossBirchfield HarriersU13B2:34.7
5149Dylan ManderRugby and Northampton A.C.U13B2:50.0
6133Adam HunterRugby and Northampton A.C.U13B3:05.5
Race 38
800m U15 boys heat 1
181James DarbyNorthampton Athletic ClubU15B2:26.8
23Morgan HillBRAT ClubU15B2:28.4
336Euan HillCoventry Godiva HarriersU15B2:31.7
4188Joshua PeggSaffron A.C.U15B2:36.7
5112Guy DawkinsRugby and Northampton A.C.U15B2:37.4
Race 39
800m U15 boys heat 2
180Malachy CollinsNorthampton Athletic ClubU15B2:13.5
230William RonaldCorby A.C.U15B2:14.8
312Max ChappelleBirchfield HarriersU15B2:14.9
448Alice BennettKettering Town HarriersU15G2:15.2
5222Shaikira KingWreake and Soar ValleyU13G2:15.3
670Dylan WhiteKettering Town HarriersU15B2:17.5
766Lucas RogersKettering Town HarriersU15B2:19.0
Race 40
200m U13 girls heat 1
1157Eva Roussel milner - romainRugby and Northampton A.C.U13G32.3
2125Sophie HancockRugby and Northampton A.C.U13G32.6
329Aisha RedheadCorby A.C.U13G33.7
4120Catherine GibbonsRugby and Northampton A.C.U13G35.4
Race 41
200m U13 girls heat 2
1221Imogen JonesWreake and Soar ValleyU13G30.0
2143Isabelle KnightRugby and Northampton A.C.U13G30.2
3185Halley McleodSaffron A.C.U13G31.3
4168Lauren TebbattRugby and Northampton A.C.U13G31.7
5205Ella PeekeStratford Upon Avon A.C.U13G32.7
6211Annie SilversStratford Upon Avon A.C.U13G34.3
Race 42
200m U13 girls race 3
1106Ella DarbyRugby and Northampton A.C.U13G28.1
214Isabella DaviesBirchfield HarriersU13G29.5
354Jemima DaveyKettering Town HarriersU13G29.8
4151Olivia MonkRugby and Northampton A.C.U13G30.2
5204Tessa ParkinStratford Upon Avon A.C.U13G32.8
Race 43
200m U15 girls race 1
150Harriet CleaverKettering Town HarriersU15G28.1
228Chloe HinchliffeCorby A.C.U15G30.1
3224Olivia McfarlaneWreake and Soar ValleyU15G30.6
4118Georgia GercsRugby and Northampton A.C.U15G31.0
551Culley CleaverKettering Town HarriersU15G31.9
669Ellie WarboysKettering Town HarriersU15G32.5
Race 44
200m U15 girls race 2
116Abigail RickardBirchfield HarriersU15G27.0
274Hayley DimondMarshall Milton Keynes A.C.U15G28.4
362Sonal RathodKettering Town HarriersU15G29.2
48May SmithBRAT ClubU15G30.7
5132Lottie HunterRugby and Northampton A.C.U15G33.6
Race 45
200m U15 girls race 3
123Sofia BarrettCorby A.C.U15G27.1
25Mali Lloyd-griffithsBRAT ClubU15G27.5
347Jasmine AndersonKettering Town HarriersU15G27.9
464Elizabeth ReadingKettering Town HarriersU15G28.2
59Lily SmithBRAT ClubU15G28.6
Race 46
200m U13 boys race 1
1126Abbas Hazra-corteRugby and Northampton A.C.U13B28.8
2159Jacob ScottRugby and Northampton A.C.U13B29.5
367George SharpKettering Town HarriersU13B30.0
452Zane CooperKettering Town HarriersU13B30.1
587Nicholas KhozyainkovNuneaton HarriersU13B30.7
6131Evan HolmanRugby and Northampton A.C.U13B36.8
Race 47
200m U15 boys race 1
144Jon-henry RobbieHereford and County A.C.U15B27.4
2199Zach MckenzieStratford Upon Avon A.C.U15B27.4
346Samuel AguilarKettering Town HarriersU15B27.5
499Daniel CheethamRugby and Northampton A.C.U15B29.2
Race 48
200m U15 boys race 2
1182Charlie DorringtonSaffron A.C.U15B25.1
297Ben CarleyRugby and Northampton A.C.U15B25.9
3117Archie ForsterRugby and Northampton A.C.U15B26.2
4175Matthew WardRugby and Northampton A.C.U15B26.9
565William RobertsonKettering Town HarriersU15B27.1
Race 49
200m U13 boys race 2
1149Dylan ManderRugby and Northampton A.C.U13B30.7
2133Adam HunterRugby and Northampton A.C.U13B33.2
Race 50
300m U15 girls
184Polly CowardNuneaton HarriersU15G48.3
2172Connie TysallRugby and Northampton A.C.U15G48.8
3118Georgia GercsRugby and Northampton A.C.U15G49.2
4198Madeleine LinfootStratford Upon Avon A.C.U15G51.0
Race 51
300m U15 boys
120William ScatesCity Of Norwich A.C.U15B38.8
2124Jeremy GundleRugby and Northampton A.C.U15B39.8
Last Updated:18/08/2022 15:26:18